Vozidlo detail

Detailní strana spravovaného vozidla

Strana vozidla.

Na této straně máte rychlý přehled o všech nákladech, můžete zde spravovat detailní informace k vozidlu (Auto, motorka, atd). Přidávat a upravovat další záznamy (tankování, servis, další náklady) viz popis níže. Přidávat nová tankování, servisní zásahy a další náklady spojené s provozem vozidla. Dále zde můžete editovat posledních 10 záznamů o tankování, servisu a dalších nákladech.


Detailní informace o vozidle

Detail vozidla.

Plnou kartu s informacemi o vozidle rozbalíte kliknutím na odkaz "Více informací ▼". Počet ujetých kilometrů se dopočítává dle zadaných tankování. Informace o vozidle můžete upravovat kliknutím na tlačítko "Upravit". POZOR! Při zpětné úpravě počátečních km. může dojít k nepřesnostem u výpočtů spotřeb a nákladů na provoz. Pokud potřebujete upravit počáteční stav km., a již máte zadané tankování, doporučuji postupně (ideálně odzadu), zkontrolovat všechna tankování a upravit stavy ujetých kilometrů.


Tankování

Seznam tankování.

Rychlý seznam tankování, který umožňuje rychlý přehled o posledních deseti tankování. Plus je zde možnost přidat nové tankování a upravovat stávající zobrazená tankování.

Kliknutím na název dlaždice "Tankování" se dostanete do detailní karty s přehledem o tankování. Více o této sekci naleznete na další straně nápovědy.


Nové tankování / Úprava stávajícího

Nové tankování.

Po kliknutí na tlačítko "+ Přidat" v dlaždici tankování se otevře "potlačené" okno s formulářem pro přidání nového tankování. Pro záznam o tankování jsou podstatné některé údaje a tyto nutné údaje jsou označeny červenou hvězdičkou *.

Datum tankování - Systém Vám před-vyplní aktuální datum. Údaj v políčku můžete buďto přepsat, nebo kliknutím na šipku (v Google chrome) se Vám zobrazí klasický výběrový kalendář.

Stav tachometru - Zadejte stav tachometru při tankování. Systém Vám o řádek níže zobrazuje předchozí stav km. Plus po zadání aktuálního stavu km. systém dopočítá ujetou vzdálenost od posledního tankování. Stav tachometru a Ujetá vzdálenost jsou velmi důležité údaje pro následné výpočty nákladů. Bez správného zadání, není možné provádět jakékoli výpočty ;).

Palivo typ a Palivo poznámka - Výběrový seznam "Typ paliva" je jednotné označení paliv dostupných na našem trhu. Pokud chcete zadat označení prodejce, můžete palivo upřesnit do položky poznámka.

Celkem tankováno - Počet celkem tankovaného množství paliva (litry, kilowatty, kilogramy). Jednotky jako takové nejsou prozatím plně rozlišovány.

Cena jednotka - Cena za jednotku paliva. 1 litr, 1 kilowatta atd...

Cena celkem - Systém po zadání "Celkem tankováno" a "Cena jednotka" dopočítá celkovou cenu. Tento údaj mžete změnit, ale při úpravě záznamu bude hodnota přepsána výpočtem.

Další záznamy jsou prozatím pouze informační pro Vás a umožňuji bližší určení, např. stanice kde bylo tankováno, typ platby, získané bonusové body atd..

Úprava stávajícího tankování je víceméně obdobná. Fungují zde stejné výpočty a pomocníci. Jediný rozdíl je v nemožnosti upravovat ujetou vzdálenost. Pokud ji potřebujete změnit, je nutné změnit stav tachometru. Je to z důvodu, že ujetá vzdálenost je již použita pro další výpočty a její změna natvrdo by nebyla dobrá ;).


Servis a opravy

Seznam servis.

Evidence servisních zásahů a záznamů o opravách. Stejně jako u tankování je zde seznam posledních deseti servisních zásahů. Možnost přidat nový servis a upravovat zadané záznamy.


Přidání nového servisního záznamu

New servis.

Po kliknutí na tlačítko "+ Přidat" se zobrazí potlačené okno s formulářem pro přidání nového servisního zásahu.

Datum servisování - Systém Vám před-vyplní aktuální datum. Údaj v políčku můžete buďto přepsat, nebo kliknutím na šipku (v Google chrome) se Vám zobrazí klasický výběrový kalendář.

Stav tachometru - Zadejte stav tachometru při provedení servisního zásahu.

Cena celkem - Celková cena za servisní zásah.

Kde servisováno - Krátký výstižný údaj ideálně název autoservisu, pneuservisu atd..

Poznámky - Místo pro detailní informace o servisním zásahu, rozpisu prací atp..

Na této části budou probíhat další práce a je nyní v základním módu. Pokud máte nápad nebo připomínku k evidenci, určitě se novým myšlenkám nebráním.


Přidání dalšího nákladu na provoz vozidla

Dalsi.

Po kliknutí na tlačítko "+ Přidat" se zobrazí potlačené okno s formulářem pro přidání nového záznamu pro další náklady spojených s provozem vozidla.

Datum pořízení - Systém Vám před-vyplní aktuální datum. Údaj v políčku můžete buďto přepsat, nebo kliknutím na šipku (v Google chrome) se Vám zobrazí klasický výběrový kalendář.

Typ záznamu - Z Výběrového seznamu můžete vybrat předvolené další náklady (např. Dálniční známka, Myčka, Doplňky interiéru/exteriéru, Parkování, Pojištění, pokuty atd...)

Vlastní název - Při výběru typu nákladu "Ostatní" můžete využít pole k doplnění vlastního názvu, popřípadě k doplnění informace o nákladu na provoz. Údaj se zobrazuje v seznamu nákladů uvnitř závorky.

Cena - Cena za položku dalších nákladů. Pokud pořizujete více věcí najednou je lepší je rozdělit na jednotlivé záznamy. V budoucnu mám v plánu statistiku jednotlivých typů dalších nákladů. Například když jedete do myčky a koupíte dálniční známku, tak to poté bude umět systém správně rozdělit.

Popis - Zde můžete přidat detailnější informace o záznamu. Například adresu parkoviště, název a adresu myčky a info jestli byla OK atp..

Úprava stávajícího záznamu, je jednoduchá. Stačí kliknout na datum záznamu a zobrazí se Vám formulář pro úpravu existujícího záznamu.


Statistika a náklady na provoz

Naklady

Celkové náklady na provoz vozidla podle zvoleného období. Na výběr je 1 měsíc, 3 měsíce, 1 rok a celé období. Snadno si tak zobrazíte, jaké jsou celkové náklady na provoz vozidla.

Naklady 1km.

V druhé dlaždici je výpočet nákladů na jeden ujetý km. za zvolené období. Rozdělení nákladů je na tankování, servis a další náklady a poté součet všech položek.Upraveno: 26.7.2019 8:20:57


Aplikace evidence vozidel verze: (app: 24 / Db: 12)
Copyright (C) 2022 Václav Pospíšil, www.speedx.cz